جراحی های دست در اصفهان

انواع-جراحی-دست-بهترین-فوق-تخصص-جراحی-دست-اصفهان-بهترین-فوق-تخصص-جراحی-دست-در-اصفهان

جراحی دست و اعصاب محیطی

آرتروسكوپي شانه, آرتروسکوپی شانه, آرتروسکوپی شانه اصفهان, آرتروسکوپی شانه چیست, آرتروسکوپی شانه در اهواز, آرتروسکوپی شانه در تهران, آرتروسکوپی شانه در شیراز, آرتروسکوپی شانه راست, آرتروسکوپی شانه کرمانشاه, آرتروسکوپی شانه نی نی سایت, بهترین جراح آرتروسکوپی شانه, بهترین دکتر شانه در اصفهان, بهترین دکتر شانه در اهواز, بهترین دکتر شانه در ایران, بهترین دکتر شانه در تبریز, بهترین دکتر شانه در تهران, بهترین دکتر شانه در رشت, بهترین دکتر شانه در شیراز, بهترین دکتر شانه در کرج, بهترین دکتر شانه در مشهد, بهترین دکتر شانه و دست, بهترین فوق تخصص جراحی دست در اصفهان, بهترین فوق تخصص جراحی شانه در تهران, جراحي آرتروسكوپي شانه, جراحی آرتروسکوپی شانه, جراحی شانه, جراحی شانه با لیزر, جراحی شانه در رفته, جراحی شانه دکتر نخعی, جراحی شانه شوگا, جراحی شانه فیلم, جراحی شانه کمال کامیابی نیا, جراحی شانه نی نی سایت, جراحی شانه و دست, جراحی شانه یخ زده, جراحی های شانه, جراحی های شانهنگی, درد بعد از عمل آرتروسکوپی شانه, دکتر آرتروسکوپی شانه, دکتر فوق تخصص جراحی دست در اصفهان, دکتر محمد دهقان فوق تخصص جراحی دست اصفهان, روش های جراحی شانها, روش های جراحی شانهنگ, روش های جراحی شانهنگی, طول درمان عمل آرتروسکوپی شانه, عمل آرتروسکوپی شانه, عمل آرتروسکوپی شانه دکتر نخعی, عمل آرتروسکوپی شانه نی نی سایت, عمل جراحی شانه های افتاده, فوق تخصص آرتروسکوپی شانه, فوق تخصص آرتروسکوپی شانها, فوق تخصص آرتروسکوپی شانهایی, فوق تخصص جراحی دست, فوق تخصص جراحی دست اصفهان, فوق تخصص جراحی دست اصفهانه, فوق تخصص جراحی دست اصفهانها, فوق تخصص جراحی دست در ساری, فوق تخصص جراحی دست مشهد, فوق تخصص جراحی دست همدان, فوق تخصص جراحی دست و اعصاب محیطی, فوق تخصص جراحی دست و اعصاب محیطی اصفهان, فوق تخصص جراحی دست و اعصاب محیطی تهران, فوق تخصص جراحی دست و اعصاب محیطی در تهران, فوق تخصص جراحی دست و اعصاب محیطی مشهد, فوق تخصص جراحی شانه بیمارستان میلاد, فوق تخصص جراحی شانه تهران, فوق تخصص جراحی شانه در اصفهان, فوق تخصص جراحی شانه در اهواز, فوق تخصص جراحی شانه در تبریز, فوق تخصص جراحی شانه در تهران, فوق تخصص جراحی شانه در شیراز, فوق تخصص جراحی شانه شیراز, فوق تخصص جراحی شانه و آرنج, فوق تخصص جراحی شانه و دست, فوق تخصص شانه تهران, فوق تخصص شانه در اصفهان, فوق تخصص شانه در تبریز, فوق تخصص شانه در کرمان, فوق تخصص شانه در مشهد, فوق تخصص شانه و کتف, فوق تخصص شانه و کتف در تبریز, فوق تخصص شانه و کتف در تهران, فوق تخصص شانه و کتف در مشهد, فوق تخصص شانه و کتف شیراز, فیزیوتراپی بعد از عمل آرتروسکوپی شانه, فیلم جراحی آرتروسکوپی شانه, فیلم عمل آرتروسکوپی شانه, فیلم عمل جراحی آرتروسکوپی شانه, متخصص آرتروسکوپی شانه, متخصص آرتروسکوپی شانه در ارومیه, مدت زمان عمل آرتروسکوپی شانه, هزینه جراحی آرتروسکوپی شانه, هزینه عمل آرتروسکوپی شانه, هزینه عمل جراحی آرتروسکوپی شانه, ورزش بعد از عمل آرتروسکوپی شانهجراحی های دست در اصفهان، دست ناحیه منحصر به فردی از بدن ما را تشکیل داده است که از استخوان، مفاصل، رباط ها، تاندون ها، عضلات، اعصاب، رگ های خونی و پوست تشکیل شده است. رابطه بین این ساختار بسیار پیچیده است و باید از عملکرد خوبی برخوردار باشند تا دست به خوبی کار کند.

آسیب یا بیماری می تواند بر روی هر یک از ساختارهای موجود تأثیر بگذارد و استفاده از دست را مختل کند. دست مانند سایر قسمت های بدن از عصب، عضله، استخوان و غیره تشکیل شده است. تنوع عمل های جراحی دست از تمام شاخه های دیگر ارتوپدی بیشتر است و توسط فوق تخصص جراحی دست انجام می شود. جراحی دست از شانه شروع شده و تا مچ دست ادامه دارد. بیشتر جراحات دست ناشی از تصادفات و حوادث گوناگون است.

بیماری های مادرزادی دست

چنانچه شما درباره جراحی های دست در اصفهان و اعصاب محیطی یا بیماری های مادرزادی دست سوالی دارید می توانید در بخش کامنت ها بنویسید. دکتر فرهاد سلطانی فوق تخصص جراحی دست در اصفهان پاسخگو هستند. همچنین شما می توانید با شماره های ۰۳۱۳۲۲۴۰۹۵۰ و ۰۹۹۰۳۹۰۰۷۲۵ جهت دریافت ویزیت حضوری تماس بگیرید.

انواع جراحی های دست

به بیان دکتر سلطانی فوق تخصص جراحی دست در اصفهان انواع جراحی دست به شرح زیر میباشد

جراحی دست چیست؟

جراحی دست یک اصطلاح گسترده است که انواع مختلفی از روش ها را پوشش می دهد. جراحان ارتوپد که جراحی دست را انجام می دهند به دنبال بازیابی عملکرد دست و انگشتان هستند. اما جراحان دست نیز سعی می کنند تا حد ممکن دست را عادی جلوه دهند. جراحی ترمیمی دست ممکن است به دلایل زیادی انجام شود، از جمله:

 • صدمات دست
 • بیماری های روماتیسمی مانند استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید که باعث تغییر و آسیب به ساختار دست می شوند.
 • تغییرات دژنراتیو در ساختارهای دست
 • مشکلات یا نقایص دست که در بدو تولد وجود دارد یا مادرزادی است
 • عفونت های دست
7 ورزش برای شانه یخ زده
ادامه مطلب

انواع مختلف جراحی دست چیست؟

دکتر سلطانی در مقاله جراحی های دست در اصفهان به انواع مختلفی از جراحی ها را که می توان روی دست انجام داد را به شرح زیر بیان می کنند. البته جراحی دست بستگی به علت اصلی مشکل دارد. این جراحی ها عبارتند از:

عمل پیوند پوست

پیوند پوست برای دست شامل جایگزینی یا چسباندن پوست به قسمتی از دست است که پوست از دست رفته دارد. این جراحی اغلب برای قطع کردن نوک انگشت یا جراحات انجام می شود. پیوند پوست با برداشتن تکه ای از پوست سالم از ناحیه دیگری از بدن به نام محل اهدا کننده و چسباندن آن به ناحیه آسیب دیده انجام می شود.

فلپ های پوستی

مانند پیوند پوست، فلپ های پوستی دست شامل برداشتن پوست از قسمت دیگری از بدن است. اما در این روش از پوستی استفاده می شود که خون خود را دارد. این به این دلیل است که بخشی از پوست مورد استفاده شامل عروق خونی، چربی و ماهیچه های زیرین است. فلپ ممکن است زمانی استفاده شود که ناحیه ای که پوست از دست رفته، خون خوبی ندارد. این ممکن است به دلیل محل، آسیب به عروق یا آسیب بافتی گسترده باشد.

کاهش و عمل تثبیت بسته دست

این ممکن است در صورت شکستگی استخوان یا شکستگی استخوان در بخشی از دست، از جمله انگشتان، استفاده شود. این نوع جراحی استخوان شکسته را مجدداً تراز می کند و سپس آن را در جای خود نگه می دارد یا در حین بهبودی بی حرکت می کند. بی حرکتی را می توان با وسایل داخلی مانند سیم، میله، آتل و گچ انجام داد.

ترمیم تاندون دست

تاندون ها فیبرهایی هستند که ماهیچه را به استخوان می پیوندند. ترمیم تاندون در دست به دلیل ساختار تاندون جراحی سختی است. آسیب های تاندون می تواند به دلیل عفونت، ضربه یا پارگی ناگهانی رخ دهد. 3 نوع ترمیم تاندون وجود دارد: اولیه، اولیه تاخیری و ثانویه، که به شرح زیر است.

 1. ترمیم اولیه : یک آسیب حاد یا ناگهانی اغلب در عرض 24 ساعت پس از آسیب انجام می شود. این معمولا یک جراحی مستقیم برای رفع آسیب دست است.
 2. ترمیم اولیه تاخیری : معمولاً چند روز پس از آسیب انجام می شود، اما در حالی که هنوز سوراخی در پوست از زخم وجود دارد.
 3. ترمیم های ثانویه : ممکن است 2 تا 5 هفته یا بیشتر پس از آسیب رخ دهد. آنها ممکن است شامل پیوند تاندون دست باشند. این زمانی است که تاندون های سایر نواحی بدن به جای تاندون آسیب دیده وارد می شوند. یا سایر روش های پیچیده تر ممکن است استفاده شود.
عمل جراحی سی تی اس در اصفهان
ادامه مطلب

ترمیم اعصاب محیطی دست

آسیب می تواند به اعصاب دست آسیب برساند. این می تواند باعث از دست دادن عملکرد دست و از دست دادن احساس در دست شود. برخی از آسیب های عصبی ممکن است خود به خود بهبود یابند. برخی دیگر ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند. به طور کلی، جراحی حدود 3 تا 6 هفته پس از آسیب انجام می شود. این بهترین زمان برای ترمیم اعصاب دست است که با سایر آسیب‌های پیچیده‌تر مرتبط است.

ترمیم عصب بریده یا قطع شده دست

در مواردی که آسیب عصبی با صدمات پیچیده‌تر مرتبط نیست، جراحی برای بررسی عصب آسیب‌دیده معمولاً بلافاصله پس از آسیب انجام می‌شود. این امر شانس بهبودی کامل را افزایش می دهد. اگر عصب بریده یا قطع شده دست باشد، ممکن است با اتصال مجدد آن به انتهای دیگر عصب رفع شود. یا ممکن است پیوند عصبی انجام شود. این شامل جایگزینی عصب آسیب دیده با اعصاب گرفته شده از سایر نواحی بدن است.

فاشیوتومی دست

این روش برای کمک به درمان سندرم کمپارتمان انجام می شود. این وضعیت دردناک زمانی رخ می دهد که تورم و افزایش فشار در یک فضای کوچک یا محفظه در بدن وجود داشته باشد. اغلب این به دلیل آسیب دیدگی ایجاد می شود. این فشار می تواند در جریان خون به بافت های بدن اختلال ایجاد کند و عملکرد را از بین ببرد. در دست، سندرم کمپارتمان ممکن است باعث درد شدید دست و فزاینده و ضعف عضلانی شود. با گذشت زمان، می تواند باعث تغییر رنگ انگشتان یا بستر ناخن شود.

برای فاشیوتومی، بهترین جراح دست در اصفهان یک برش یا برش در دست یا بازوی شما ایجاد می کند. این فشار را کاهش می دهد، به بافت عضلانی اجازه می دهد متورم شود و جریان خون را بازیابی می کند. هر بافتی در داخل ناحیه که قبلاً آسیب دیده است ممکن است در این زمان برداشته شود. این روش به جلوگیری از آسیب بیشتر و کاهش عملکرد دست آسیب دیده کمک می کند.

درمان دفورمیتی انگشتان دست در اصفهان
ادامه مطلب

درناژ یا دبریدمان جراحی دست

عفونت دست بسیار شایع است. درمان عفونت دست ممکن است شامل استراحت، استفاده از گرما، ارتفاع، آنتی بیوتیک و جراحی باشد. اگر زخم یا آبسه در دست وجود داشته باشد، تخلیه جراحی ممکن است به از بین بردن چرک کمک کند. اگر عفونت یا زخم شدید باشد، ممکن است از دبریدمان برای تمیز کردن بافت مرده و آلوده از زخم استفاده شود. این از عفونت بیشتر جلوگیری می کند و به بهبودی کمک می کند.

تعویض مفصل دست در اصفهان

این نوع جراحی که به آن آرتروپلاستی دست نیز می گویند در موارد آرتریت شدید دست استفاده می شود. این شامل جایگزینی مفصلی است که در اثر آرتروز از بین رفته است با یک مفصل مصنوعی می باشد. مفصل مصنوعی ممکن است از فلز، پلاستیک، لاستیک سیلیکون یا بافت بدن خودتان مانند تاندون ساخته شده باشد.

کاشت مجدد

در این نوع جراحی، قسمتی از بدن مانند انگشت، دست یا پا که به طور کامل از بدن بریده شده یا جدا شده است، دوباره به هم می چسبد. هدف بازیابی هرچه بیشتر عملکرد است. در کاشت مجدد از میکروسرجری استفاده می شود. این یک نوع جراحی پیچیده است که از ابزارهای کوچک استفاده می کند و با بزرگنمایی با استفاده از میکروسکوپ انجام می شود. در برخی موارد شدید، ممکن است به بیش از 1 عمل جراحی نیاز باشد.

خطرات جراحی دست چیست؟

بیشتر جراحی ها خطر بیهوشی و خونریزی را به همراه دارند. خطرات اضافی مرتبط با جراحی تا حد زیادی به نوع جراحی انجام شده بستگی دارد و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عفونت
 • درمان ناقص و جراحی مجدد دست
 • از دست دادن احساس یا حرکت دست یا انگشتان
 • ممکن است لخته های خون تشکیل شود

توصیه دکتر سلطانی فوق تخصص جراحی دست

وب سایت رسمی دکتر فرهاد سلطانی درمان پزشکی ارائه نمی کند. اطلاعات منتشر شده در مقاله جراحی های دست در اصفهان از جمله متن، گرافیک، تصاویر و سایر مطالب موجود در این وب سایت فقط برای اهداف اطلاعاتی و ارتقا دانش شما مخاطب گرامی است. هیچ مطلبی در سایت دکتر سلطانی به عنوان جایگزینی برای مشاوره، تشخیص یا درمان حرفه ای پزشکی در نظر گرفته نخواهد شد.

بهتر است همیشه در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا درمان و قبل از اتخاذ یک مراقبت پزشکی یا بهداشتی جدید که دارید، از پزشک یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی واجد شرایط مشورت بگیرید و هرگز توصیه های پزشکی حرفه ای را نادیده نگیرید.

4 دیدگاه در نوشته “جراحی های دست در اصفهان

 1. دکتر فرهاد سلطانی فوق تخصص جراحی دست در اصفهان نویسنده نوشتهپاسخ

  سلام
  با در دست داشتن مدارک بالینی در روزهای یکشنبه – دوشنبه و سه شنبه عصر از ساعت ۱۷:۰۰ تا ۲۰:۰۰ در کلینیک ویژه بیمارستان کاشانی اصفهان
  و چهارشنبه ها صبح از ساعت ۹ در درمانگاه عمومی بیمارستان کاشانی مراجعه کنید برای ویزیت

  تلفن تماس : ۰۳۱۳۲۳۳۰۰۹۱

  ۰۳۱۳۲۳۳۰۰۹۲

  ۰۳۱۳۲۳۳۰۰۹۳

  ۰۳۱۳۲۳۳۰۰۹۴

  ۰۳۱۳۲۳۳۰۰۹۵

 2. محمد رضا پاسخ

  سلام وقت بخیر
  شما جراحی پاره شدن ربات مچ دست هم انجام میدهید؟ بدون لیزر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *