7 درمان شانه یخ زده در اصفهان

فوق تخصص خوب جراحی شانه در اصفهان, درمان شانه یخ زده, درمان شانه یخ زده با ماساژ, پماد برای شانه یخ زده, درمان سریع شانه یخ زده, درمان خانگی شانه یخ زده, درمان شانه یخ زده در طب سنتی, ورزش برای شانه یخ زده, چسبندگی شانه چیست, گرفتگی شانه, ورزش برای شانه اسیب دیده, آرتروسکوپی شانه در اصفهان, فوق تخصص جراحی دست اصفهان, متخصص شانه درد اصفهان

شانه یخ زده یا شانه منجمد چیست؟

فوق تخصص خوب جراحی شانه در اصفهان, درمان شانه یخ زده, درمان شانه یخ زده با ماساژ, پماد برای شانه یخ زده, درمان سریع شانه یخ زده, درمان خانگی شانه یخ زده, درمان شانه یخ زده در طب سنتی, ورزش برای شانه یخ زده, چسبندگی شانه چیست, گرفتگی شانه, ورزش برای شانه اسیب دیده, آرتروسکوپی شانه در اصفهان, فوق تخصص جراحی دست اصفهان, متخصص شانه درد اصفهان
بهبود شانه یخ زده, درمان شانه یخ زده با ماساژ, پماد برای شانه یخ زده, درمان سریع شانه یخ زده, درمان خانگی شانه یخ زده

7 درمان شانه یخ زده در اصفهان، شانه یخ زده که به عنوان کپسولیت چسبنده نیز شناخته می شود، وضعیتی است که با سفتی و درد در مفصل شانه مشخص می شود. علائم و نشانه های شانه یخ زده معمولاً به تدریج شروع می شوند، با گذشت زمان بدتر می شوند و سپس معمولاً در عرض یک تا سه سال برطرف می شوند. خطر ابتلا به شانه یخ زده در صورتی که در حال بهبودی از یک وضعیت پزشکی یا روشی باشید که مانع حرکت بازوی شما می شود مانند سکته مغزی یا ماستکتومی افزایش می یابد.

درمان سریع شانه منجمد

 

چنانچه شما سوالی درباره درمان شانه یخ زده یا درمان سریع شانه منجمد دارید می توانید در بخش کامنت ها بنویسید. دکتر فرهاد سلطانی فوق تخصص جراحی دست در اصفهان پاسخگو هستند. همچنین شما می توانید با شماره های ۰۳۱۳۲۲۴۰۹۵۰ و ۰۹۹۰۳۹۰۰۷۲۵ جهت دریافت ویزیت حضوری تماس بگیرید.

علائم چسبندگی شانه چیست؟ شانه فریز شده

بهبود شانه منجمد معمولاً به آرامی و در سه مرحله ایجاد می شود. هر مرحله می تواند چند ماه طول بکشد.

مرحله انجماد. هر حرکت شانه باعث درد می شود و دامنه حرکتی شانه شما شروع به محدود شدن می کند.

مرحله یخ زده. ممکن است درد در این مرحله شروع به کاهش کند. با این حال، شانه شما سفت تر می شود و استفاده از آن دشوارتر می شود.

مرحله ذوب. دامنه حرکت در شانه شما شروع به بهبود می کند.

برای برخی افراد، درد در شب تشدید می شود و گاهی اوقات خواب را مختل می کند.

درمان دررفتگی شانه و مراقبت خانگی بعد از انواع آسیب کتف
ادامه مطلب

علل گرفتگی شانه منجمد

استخوان ها، رباط ها و تاندون هایی که مفصل شانه شما را تشکیل می دهند در یک کپسول از بافت همبند قرار گرفته اند. شانه یخ زده زمانی اتفاق می افتد که این کپسول در اطراف مفصل شانه ضخیم و سفت می شود و حرکت آن را محدود می کند.

پزشکان مطمئن نیستند که چرا این اتفاق برای برخی افراد می‌افتد، اگرچه در افرادی که دیابت دارند یا کسانی که اخیراً مجبور شدند شانه خود را برای مدت طولانی بی‌حرکت کنند، مانند بعد از جراحی یا شکستگی بازو، بیشتر اتفاق می‌افتد.

عوامل خطر برای درمان سریع شانه یخ زده

متخصص شانه درد اصفهان می نویسد: برخی عوامل ممکن است خطر ابتلا به شانه یخ زده را افزایش دهند.

سن و جنس : افراد 40 ساله و بالاتر، به ویژه زنان، بیشتر احتمال دارد که شانه یخ زده داشته باشند.

عدم تحرک یا کاهش تحرک : افرادی که بی تحرکی طولانی مدت یا کاهش تحرک شانه داشته اند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به شانه یخ زده هستند. بی حرکتی ممکن است نتیجه عوامل بسیاری باشد، از جمله:

به نظر می رسد افرادی که بیماری های خاصی دارند بیشتر در معرض ابتلا به شانه یخ زده هستند.

بیماری هایی که ممکن است خطر شانه فریز شده را افزایش دهند عبارتند از:

جلوگیری از شانه منجمد (شولدر فریز)

یکی از شایع‌ترین علل یخ زدگی شانه، بی‌حرکتی است که ممکن است در زمان بهبودی پس از آسیب دیدگی شانه، شکستگی بازو یا سکته ایجاد شود. اگر آسیبی دیده اید که حرکت شانه را دشوار می کند، با متخصص شانه درد اصفهان خود در مورد تمرینات و ورزش برای شانه اسیب دیده که می توانید برای حفظ دامنه حرکتی مفصل شانه و درمان خانگی شانه یخ زده انجام دهید، صحبت کنید.

در برخی موارد، پزشک ممکن است یک داروی بی حس کننده (بی حس کننده) به شانه شما تزریق کند تا دامنه حرکتی غیرفعال و فعال شما را تعیین کند.

شانه یخ زده معمولاً تنها از روی علائم و نشانه ها قابل تشخیص است. اما پزشک شما ممکن است آزمایش‌های تصویربرداری مانند اشعه ایکس یا MRI را برای رد سایر مشکلات پیشنهاد کند.

اکثر درمان‌های شانه منجمد شامل کنترل درد شانه و حفظ دامنه حرکتی تا حد ممکن در شانه است.

داروها یا پماد برای شانه یخ زده

مسکن‌های بدون نسخه، مانند آسپرین و ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، و غیره)، می‌توانند به کاهش درد و التهاب مرتبط با شانه یخ زده کمک کنند. در برخی موارد، فوق تخصص خوب جراحی شانه ممکن است داروهای تسکین دهنده و ضد التهابی قوی تری و یا پماد برای شانه یخ زده را تجویز کند.

درمان آرنج درد در اصفهان|گلف البو
ادامه مطلب

درمان شانه یخ زده با ماساژ

درمان شانه یخ زده شامل تمرینات دامنه حرکتی و گاهی اوقات کورتیکواستروئیدها و داروهای بی حس کننده به کپسول مفصلی تزریق می شود. در درصد کمی از موارد، جراحی آرتروسکوپی ممکن است برای شل کردن کپسول مفصل به طوری که بتواند آزادانه‌تر حرکت کند توصیه می‌شود.

عود شانه یخ زده در همان شانه غیرمعمول است، اما برخی افراد ممکن است در شانه مخالف دچار آن شوند.

یک فیزیوتراپیست می تواند تمرینات دامنه حرکتی را به شما آموزش دهد تا به بازیابی حداکثر تحرک در شانه کمک کند. تعهد شما به انجام این تمرینات و ورزش برای شانه یخ زده برای بهینه سازی بازیابی تحرک شما مهم است.

جراحی و روش های دیگر برای درمان درد شانه یخ زده

اکثر شانه های یخ زده به خودی خود در عرض 12 تا 18 ماه بهبود می یابند. برای علائم مداوم، دکتر سلطانی دست اصفهان ممکن است توصیه کند:

 • تزریق استروئید تزریق کورتیکواستروئیدها به مفصل شانه ممکن است به کاهش درد و بهبود تحرک شانه کمک کند، به خصوص در مراحل اولیه فرآیند.
 • اتساع مفصل. تزریق آب استریل به داخل کپسول مفصلی می تواند به کشش بافت کمک کرده و حرکت مفصل را آسان تر کند.
 • دستکاری شانه. در این روش، شما یک بیهوشی عمومی دریافت می کنید، بنابراین بیهوش خواهید شد و هیچ دردی احساس نمی کنید. سپس پزشک مفصل شانه شما را در جهات مختلف حرکت می دهد تا به شل شدن بافت سفت شده کمک کند.
 • عمل جراحي. جراحی شانه یخ زده نادر است، اما اگر هیچ چیز دیگری کمکی نکرده باشد، ممکن است پزشک جراحی را برای برداشتن بافت اسکار و چسبندگی از داخل مفصل شانه توصیه کند. پزشکان معمولاً این جراحی را با ابزارهای لوله‌ای و نورانی که از طریق برش‌های کوچک در اطراف مفصل شما وارد می‌شوند (به صورت آرتروسکوپی) انجام می‌دهند.

شیوه زندگی و درمان های خانگی برای شانه یخ زده

با توجه به درد و محدودیت های دامنه حرکتی، تا حد امکان از شانه و اندام درگیر استفاده کنید. به گفته فوق تخصص خوب جراحی شانه استفاده از گرما یا سرما به شانه می تواند به تسکین درد کمک کند.

 • طب سوزنی

طب سوزنی شامل قرار دادن سوزن های بسیار ظریف در پوست شما در نقاط خاصی از بدن است. به طور معمول، سوزن ها به مدت 15 تا 40 دقیقه در جای خود باقی می مانند. در این مدت ممکن است آنها جابجا یا دستکاری شوند. از آنجایی که سوزن ها مو نازک و انعطاف پذیر هستند و عموماً به صورت سطحی وارد می شوند، اکثر درمان های طب سوزنی نسبتاً بدون درد هستند.

عمل جراحی سی تی اس در اصفهان
ادامه مطلب

تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS)

یک واحد TENS جریان الکتریکی کوچکی را به نقاط کلیدی یک مسیر عصبی می رساند. جریانی که از طریق الکترودهای چسبانده شده به پوست شما منتقل می شود، دردناک یا مضر نیست. دقیقاً مشخص نیست که TENS چگونه کار می‌کند، اما تصور می‌شود که ممکن است آزادسازی مولکول‌های بازدارنده درد (اندورفین) را تحریک کند یا رشته‌های درد را که حامل تکانه‌های درد هستند مسدود کند.

 • درمان شانه یخ زده در طب سنتی

دکتر سلطانی دست اصفهان بیان میکند: تغییرات آب و هوا می تواند باعث تهاجم پاتوژن های خارجی شود. به همین دلیل است که درد شانه ممکن است در شب یا در هوای سرد بدتر شود

یک فرمول گیاهی بر اساس شرایط و ساختار شما برای درمان انسداد کمبودها در بدن شما تجویز می شود.

مصرف ادویه جات گرم که خواص ضد التهابی دارند. مثل زردچوبه و یا دارچین و …

ورزش برای شانه منجمد یا شانه یخ زده

همیشه قبل از انجام تمرینات شانه خود را گرم کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که به مدت 10 تا 15 دقیقه دوش آب گرم یا حمام بگیرید. شما همچنین می توانید از یک پد گرم کننده مرطوب یا حوله مرطوب گرم شده در مایکروویو استفاده کنید، اما ممکن است آنقدرها موثر نباشد پس پیشنهاد می شود با حرکات آرام شانه و دست، عضلات خود را به آرامی گرم کنید.

در انجام تمرینات زیر کشش را تا حد تنش انجام دهید اما درد نداشته باشید.

برای مطالعه مقاله ورزش برای شانه درد به این صفحه مراجعه کنید ورزش برای شانه منجمد یا شانه یخ زده

آرتروسکوپی شانه در اصفهان، متخصص شانه درد اصفهان، 7 درمان شانه یخ زده در اصفهان، درمان شانه درد اصفهان، دکتر سلطانی دست اصفهان، دکتر فرهاد سلطانی فوق تخصص جراحی دست در اصفهان، فوق تخصص خوب جراحی شانه در اصفهان، درمان شانه یخ زده با ماساژ، پماد برای شانه یخ زده, درمان سریع شانه منجمد، درمان خانگی شانه یخ زده, درمان شانه یخ زده در طب سنتی, ورزش برای شانه فریز

7 دیدگاه در نوشته “7 درمان شانه یخ زده در اصفهان

 1. زهرا قدمی پاسخ

  سلام من چند سال پیش شانه ام دچار بیماری یخ زدگی شد
  که حدود یک ونیم سال طول کشیدوالان دوباره دردشانه دارم خصوصأ موقع خواب که ازگردن تا نوک انگشتانم درد دارم
  ولی بیشترین مقدار درد در کتفم هست که تا صبح بارها از درد بیدار میشوم لطفأ راهنماییم کنید
  زهراقدمی۵۲ساله از اصفهان

 2. نرگس فرزندی پاسخ

  سلام. وقتتون بخیر باشه
  مادر من حدود ۶۰ ساله هستند چند سال پیش روی کتف چپ زمین خوردند. و یکسالی هست که عمل مچ دست انجام دادند
  الان ۲ ماهی است درد شدید بازو دارند
  به نظرتون چسبندگی هست یا از اثر عمل مچ؟
  ممنون میشم جوابمو بدید

 3. حسن حسین پور پاسخ

  با سلام و عرض ادب،
  بنده حدود ۵ ساله از هر دو کتف و شانه درد دارم،بطوری که شبها نمی توانم روی کتفهام بخوابم،دام دستهام وانگشتانم
  گز گز می کند،در عرض این ۵ سال هیچ توقفی نداشته،مدام از ناحیه کتف و شانه حتی پاهام احساس سردی دارم،حتی در تابستان دوست دارم دستهام و کتفهام پوشیده باشد ،و از آستین کوتاه بطور کل محروم شدم،بارها به پزشکان و متخصصین مراجعه کردم پس از آزمایشات و ام آر ای گفتن موردی نداری،الان دیگه خیلی نگران سلامتی هستم،اگه درمانی دارد دریغ نفرمایید

 4. محمدحسین مهدی پاسخ

  سلام
  من شانه یخ زده مادرم را با تحریک شاخه های عصب تریژمینال تا حد زیادی برطرف کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *