درمان دررفتگی شانه و مراقبت خانگی بعد از انواع آسیب کتف

shoulder dislocation, shoulder dislocation exercise, shoulder dislocation maneuver, shoulder dislocation orthobullets, shoulder dislocation ppt, shoulder dislocation radiology, shoulder dislocation reduction, shoulder dislocation surgery, shoulder dislocation treatment, shoulder dislocation x ray, بانداژ دررفتگی شانه, جراحی دررفتگی شانه با طب سنتی, جراحی دررفتگی شانه با ورزش, جراحی دررفتگی شانه بار, جراحی دررفتگی شانه باز, جراحی دررفتگی شانه بازار, جراحی دررفتگی شانه بازی, جراحی دررفتگی شانه بانداژ, جراحی دررفتگی شانه بانک, جراحی دررفتگی شانه باید کرد, در رفتگی شانه نی نی سایت, در رفتگی شانه ورزشکاران, درد دررفتگی شانه, دررفتگي شانه, دررفتگی شانه, دررفتگی شانه باز, دررفتگی شانه بازار, دررفتگی شانه بازی, دررفتگی شانه چپ, دررفتگی شانه در خواب, دررفتگی شانه در طب سنتی, دررفتگی شانه در کودکان, دررفتگی شانه درمان, دررفتگی شانه راست, دررفتگی شانه علائم, دررفتگی شانه مکرر, دررفتگی شانه نوزاد, دررفتگی شانه و درمان, دررفتگی شانه و معافیت سربازی, دررفتگی کتف در کودکان, دررفتگی کتف درمان, درمان در رفتگی کتف با ورزش, درمان دررفتگی شانه با ورزش, درمان دررفتگی شانه بار, درمان دررفتگی شانه باز, درمان دررفتگی شانه بازار, درمان دررفتگی شانه بازی, درمان دررفتگی شانه بانک, درمان دررفتگی شانه در ایران, درمان دررفتگی شانه در تهران, درمان دررفتگی شانه در طب سنتی, درمان دررفتگی شانه دریا, درمان دررفتگی کتف در طب سنتی, درمان دررفتگی مکرر شانه با طب سنتی, دکتر دررفتگی شانه ای, دکتر دررفتگی شانه تهران, عمل باز دررفتگی شانه, عمل دررفتگی شانه بار, عمل دررفتگی شانه بازار, عمل دررفتگی شانه بازی, عمل دررفتگی شانه بانک 452-shoulder-بهترین-جراح-شانه-در-اصفهان-دررفتگی-شانه-درمان-دررفتگی-شانه-و-مراقبت-خانگی-بعد-از-انواع-آسیب-کتف-disloca

دکتر دررفتگی شانه در اصفهان

shoulder dislocation, shoulder dislocation exercise, shoulder dislocation maneuver, shoulder dislocation orthobullets, shoulder dislocation ppt, shoulder dislocation radiology, shoulder dislocation reduction, shoulder dislocation surgery, shoulder dislocation treatment, shoulder dislocation x ray, بانداژ دررفتگی شانه, جراحی دررفتگی شانه با طب سنتی, جراحی دررفتگی شانه با ورزش, جراحی دررفتگی شانه بار, جراحی دررفتگی شانه باز, جراحی دررفتگی شانه بازار, جراحی دررفتگی شانه بازی, جراحی دررفتگی شانه بانداژ, جراحی دررفتگی شانه بانک, جراحی دررفتگی شانه باید کرد, در رفتگی شانه نی نی سایت, در رفتگی شانه ورزشکاران, درد دررفتگی شانه, دررفتگي شانه, دررفتگی شانه, دررفتگی شانه باز, دررفتگی شانه بازار, دررفتگی شانه بازی, دررفتگی شانه چپ, دررفتگی شانه در خواب, دررفتگی شانه در طب سنتی, دررفتگی شانه در کودکان, دررفتگی شانه درمان, دررفتگی شانه راست, دررفتگی شانه علائم, دررفتگی شانه مکرر, دررفتگی شانه نوزاد, دررفتگی شانه و درمان, دررفتگی شانه و معافیت سربازی, دررفتگی کتف در کودکان, دررفتگی کتف درمان, درمان در رفتگی کتف با ورزش, درمان دررفتگی شانه با ورزش, درمان دررفتگی شانه بار, درمان دررفتگی شانه باز, درمان دررفتگی شانه بازار, درمان دررفتگی شانه بازی, درمان دررفتگی شانه بانک, درمان دررفتگی شانه در ایران, درمان دررفتگی شانه در تهران, درمان دررفتگی شانه در طب سنتی, درمان دررفتگی شانه دریا, درمان دررفتگی کتف در طب سنتی, درمان دررفتگی مکرر شانه با طب سنتی, دکتر دررفتگی شانه ای, دکتر دررفتگی شانه تهران, عمل باز دررفتگی شانه, عمل دررفتگی شانه بار, عمل دررفتگی شانه بازار, عمل دررفتگی شانه بازی, عمل دررفتگی شانه بانک 452-shoulder-دررفتگی-شانه-درمان-استخوان-دررفتگی-شانه-و-مراقبت-خانگی-بعد-از-انواع-آسیب-کتف-disloca

درمان دررفتگی شانه و مراقبت خانگی بعد از انواع آسیب کتف، شانه دررفته همان چیزی است که نام آن نشان می دهد. این یک نوع آسیب نسبتاً شایع و شروع ناگهانی است که در آن استخوان بازو به طور جزئی یا کامل از حفره شانه خارج می شود. شانه می تواند در هر جهتی دررفته شود، جلو، عقب یا پایین. با این حال، دررفتگی جلویی شانه تقریباً 97٪ از موارد را تشکیل می دهد. اگر مشکوک به دررفتگی شانه هستید، باید بدانید که چه کاری باید انجام دهید و چگونه مفصل شانه دررفته خود را درمان کنید.

برای دررفتگی شانه چه کنیم؟

شانه به طور قابل مشاهده در محل خود، همراه با درد شدید، اسپاسم عضلانی، تورم، و بی حرکتی بازو از علائم رایج دررفتگی شانه است.

اگر باور دارید که همه این علائم را دارید، با برخی علائم دیگر:

 1. دست خود را حرکت ندهید و آن را نزدیک بدن خود نگه دارید.
 2. سعی نکنید خودتان شانه خود را به جای خود بازگردانید، زیرا این کار می تواند به عضلات، رباط ها، اعصاب و رگ های خونی شما آسیب برساند.
 3. برای کاهش درد شانه، یک مسکن مصرف کنید و برای کاهش التهاب از یخ استفاده کنید.
 4. با دکتر شانه در اصفهان تماس بگیرید یا در اسرع وقت به نزدیکترین اورژانس مراجعه کنید.

چگونه دررفتگی شانه را درمان کنیم؟

پس از تشخیص دررفتگی شانه، جراح ارتوپد پنجه طلا شما ابتدا استخوان بازو را در حفره شانه قرار می دهد.

برای این کار، جراح خوب شانه ممکن است اقدامات درمانی زیر را برای شما انجام دهد. در ادامه مقاله درمان دررفتگی شانه و مراقبت خانگی بعد از انواع آسیب کتف، به اقدامات درمانی بعد از آسیب کتف می پردازیم.

جااندازی بسته شانه دردفته

اکثر دررفتگی های شانه با جااندازی بسته درمان می‌شوند. روشی که در آن جراح ارتوپد پنجه طلا دست، استخوان‌های شانه را با تکنیک و مانورهای ملایم به موقعیت خود برمی‌گرداند. این فرآیند جااندازی بسته شانه دررفته نامیده می شود زیرا هیچ برشی در طول عمل ایجاد نمی شود. درد شدید باید به محض اینکه استخوان های شانه در جای مناسب و هم ترازی خود قرار گیرند، فروکش کند.

تقویت عضله اطراف مفصل شانه

قبل از کاهش، اگر درد و تورم مفصل شما شدید باشد، بهترین جراح دست و شانه در اصفهان ممکن است از بیهوشی برای شما استفاده کند. پس از فرآیند جااندازی بسته شانه در رفته، به شما توصیه می شود که برای مدت زمان مشخصی از بند استفاده کنید و برای بازیابی دامنه حرکتی خود و تقویت عضله اطراف مفصل شانه به فیزیوتراپی بروید و یا از ورزشهای تقویت شانه استفاده کنید.

عمل جراحی شانه در رفته

اگر با وجود تقویت و توانبخشی کتف، دررفتگی های مکرر شانه به دلیل ضعف مفصل یا رباط شانه باشید، در برخی شرایط حاد، ممکن است شما، نیاز به عمل جراحی شانه در رفته داشته باشید. آسیب دیدگی عروق خونی یا اعصاب همراه با دررفتگی شانه بسیار نادر است، اما به ناچار عمل جراحی گزینه شماست. در طول جراحی، مفصل شانه شما برای جلوگیری از دررفتگی بیشتر و به حداقل رساندن خطر مشکلات طولانی مدت مانند آرتریت دژنراتیو، تثبیت می شود.

درمان دررفتگی مکرر شانه دکتر سلطانی
ادامه مطلب

داروهای شانه درد

ممکن است داروهای تسکین دهنده درد و شل‌کننده های عضلانی، بعد از جااندازی بسته شانه دررفته یا عمل جراحی شانه در رفته توصیه شوند تا در حین بهبودی شانه تان، راحتی شما را در درمان فوری کتف درد در خانه فراهم کنند. بیاد داشته باشید از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کنید و با نظر پزشک خود نسبت به خوردن قرص یا کپسول اقدام کنید.

توانبخشی بعد از درمان شانه در رفته

در اکثر اوقات یک برنامه توانبخشی و فیزیوتراپی برای بازگرداندن دامنه حرکتی طبیعی شانه ضروری و لازم است. این برنامه توانبخشی کتف و فیزیوتراپی شانه همچنین به بازیابی قدرت و ثبات شانه در زمانی که دیگر به آتل نیاز نیست بسیار کمک  کننده است.

مرکز جراحی شانه در اصفهان

یک دررفتگی ساده شانه بدون عارضه باید طی چند هفته درمان شود. همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که از سرگیری فعالیت های شما خیلی زود می تواند خطر آسیب مجدد را افزایش دهد. در مرکز جراحی شانه در اصفهان، دررفتگی های شانه، با احتیاط کامل درمان می شود تا آسیب شما به سرعت و به طور کامل بهبود یابد و هیچ گونه عارضه ای در آینده ایجاد نشود. امکانات تشخیصی پیشرفته ای مانند اشعه ایکس و سونوگرافی برای تشخیص سریع آسیب های شانه و ارائه درمان موثر بر اساس تشخیص شما وجود دارد.

درمان شانه درد

آیا می دانستید که بدن شما از 206 استخوان و 360 مفصل تشکیل شده است؟ از این میان، زانوها و باسن شما در برابر آسیب یا ساییدگی ناشی از افزایش سن آسیب پذیر هستند، اما شانه ها و آرنج ها نیز در معرض آسیب های ناشی از افزایش سن هستند یا اگر ورزشکار یا کودک هستید، آسیب‌های تصادفی به شکل شکستگی ها در این فرایند درگیر هستند.

علت دررفتگی یا شکستگی آرنج

شکستگی آرنج اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که فرد سعی می‌کند با دست دراز شده از زمین خوردن خود محافظت کند. نیروی زمین خوردن می‌تواند باعث دررفتگی آرنج یا شکستگی انتهای رادیوس شود. رادیوس استخوانی که در نزدیک ترین نقطه به آرنج در ساعد قرار دارد، می باشد که سر رادیال نیز نامیده می‌شود. اغلب اوقات، شکستگی سر رادیال در نتیجه دررفتگی آرنج رخ می دهد، زمانی که استخوان بازو به جای خود می لغزد اما به طور ناخواسته بخشی از سر رادیال جدا می شود.

آسیب استخوان ترقوه

شکستگی استخوان ترقوه یک آسیب ورزشی رایج است که علت آن بیشتر در ورزش و یا تصادفات رخ می دهد. در برخی مواقع استخوان ترقوه آسیب دیده در برخی از نوزادان در زمان زایمان رخ می دهد. به همین دلیل استخوان ترقوه کودک تا زمانی که به سن بلوغ نرسد سفت نمی شود و به راحتی می تواند در اثر سقوط یا ضربه مستقیم ترک بخورد و از جا در بیاید. در ورزشکاران، نیروی زمین خوردن می تواند از آرنج و شانه به استخوان ترقوه منتقل شود و در نتیجه باعث شکستگی ترقوه شود.

12 علت شانه درد مزمن سال 1401
ادامه مطلب

علائم شکستگی استخوان ترقوه

دکتر فوق تخصص شانه در مقاله درمان دررفتگی شانه و مراقبت خانگی بعد از انواع آسیب کتف بیان می کند، زمانیکه که استخوان ترقوه شکسته می شود، علائم واضح هستند. شایع ترین علایم آسیب ترقوه به شرح زیر است.

 1. شانه شما به سمت پایین و جلو افتاده است و درد شدید شانه آنقدر زیاد است که نمی توانید بازوی خود را بلند کنید یا حرکت دهید.
 2. اگر بخواهید بازوی خود را بالا بیاورید، احساس ناراحتی شدید خواهید کرد.
 3. هنگامی که بخواهید استخوان شانه را لمس کنید، ممکن است متوجه یک برآمدگی در ناحیه شکسته شوید.

جراحی شکستگی استخوان ترقوه

با وجود علائم شکستگی استخوان ترقوه، جراحی شکستگی استخوان ترقوه به ندرت ضروری است. در عوض، شکستگی با اقدامات درمانی محافظه کارانه بهبود می یابد.

 1. بی حرکتی بازو که در یک کودک معمولاً تا چهار هفته از یکی از انواع آویز گردنی و در یک بزرگسال تا هشت هفته باید از شانه بند طبی استفاده شود.
 2. درمان درد شانه با داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs)، مانند استامینوفن یا ایبوپروفن باید مدیریت شود.
 3. فیزیوتراپی به صورت طیف وسیعی از تمرینات حرکتی و تقویتی شانه پس از کاهش درد و بهبود شکستگی باید در فرایند درمان شانه دررفته قرار داشته باشد. با این حال، تا زمانی که قدرت شانه به طور کامل احیا نشده است، نباید فعالیت های ورزشی یا حرکات بالای سر را از سر بگیرید.

درمان شانه جدا شده

452-shoulder-دررفتگی-شانه-درمان-دررفتگی-شانه-و-مراقبت-خانگی-بعد-از-انواع-آسیب-کتف-disloca shoulder dislocation, shoulder dislocation exercise, shoulder dislocation maneuver, shoulder dislocation orthobullets, shoulder dislocation ppt, shoulder dislocation radiology, shoulder dislocation reduction, shoulder dislocation surgery, shoulder dislocation treatment, shoulder dislocation x ray, بانداژ دررفتگی شانه, جراحی دررفتگی شانه با طب سنتی, جراحی دررفتگی شانه با ورزش, جراحی دررفتگی شانه بار, جراحی دررفتگی شانه باز, جراحی دررفتگی شانه بازار, جراحی دررفتگی شانه بازی, جراحی دررفتگی شانه بانداژ, جراحی دررفتگی شانه بانک, جراحی دررفتگی شانه باید کرد, در رفتگی شانه نی نی سایت, در رفتگی شانه ورزشکاران, درد دررفتگی شانه, دررفتگي شانه, دررفتگی شانه, دررفتگی شانه باز, دررفتگی شانه بازار, دررفتگی شانه بازی, دررفتگی شانه چپ, دررفتگی شانه در خواب, دررفتگی شانه در طب سنتی, دررفتگی شانه در کودکان, دررفتگی شانه درمان, دررفتگی شانه راست, دررفتگی شانه علائم, دررفتگی شانه مکرر, دررفتگی شانه نوزاد, دررفتگی شانه و درمان, دررفتگی شانه و معافیت سربازی, دررفتگی کتف در کودکان, دررفتگی کتف درمان, درمان در رفتگی کتف با ورزش, درمان دررفتگی شانه با ورزش, درمان دررفتگی شانه بار, درمان دررفتگی شانه باز, درمان دررفتگی شانه بازار, درمان دررفتگی شانه بازی, درمان دررفتگی شانه بانک, درمان دررفتگی شانه در ایران, درمان دررفتگی شانه در تهران, درمان دررفتگی شانه در طب سنتی, درمان دررفتگی شانه دریا, درمان دررفتگی کتف در طب سنتی, درمان دررفتگی مکرر شانه با طب سنتی, دکتر دررفتگی شانه ای, دکتر دررفتگی شانه تهران, عمل باز دررفتگی شانه, عمل دررفتگی شانه بار, عمل دررفتگی شانه بازار, عمل دررفتگی شانه بازی, عمل دررفتگی شانه بانک

شانه جدا شده که خفیف یا متوسط ​​است ممکن است با استفاده از روش های محافظه کارانه که شامل استراحت، استفاده از بریس های شانه، داروهای ضد درد و استفاده از سایر روشهای خانگی شانه درد است، قابل انجام باشد، درمان شود. فیزیوتراپی بخش مهمی از بهبودی پس از آسیب شانه است. این تمرینات قدرت شما را بازسازی می کند و انعطاف پذیری و دامنه حرکتی شانه شما را باز می گرداند.

متخصص دست و شانه

بعد از درمان های گفته شده، پزشکان شانه در اصفهان بررسی خواهند کرد که آیا علائم پس از درمان محافظه کارانه بهبود یافته است یا خیر. اگر بیمار پس از چند هفته عملکرد خود را به دست نیاورد، بهترین جراحان شانه ممکن است عمل جراحی را توصیه کنند. فقط یک متخصص دست و شانه می تواند تعیین کند که آیا برای شانه جدا شده نیاز به جراحی دارید یا خیر.

درجه بندی جداسازی شانه

درمان شانه جدا شده به شدت آسیب بستگی دارد. آسیب ها بر اساس شدت درجه بندی می شوند.

 1. صدمات درجه یک جزئی هستند و به این معنی است که مفصل AC هنوز هم ردیف است.
 2. آسیب درجه II به این معنی است که رباط ها کشیده شده اند اما پاره نشده اند.
 3. آسیب درجه III به این معنی است که رباط کاملاً پاره شده است و استخوان ترقوه دیگر با تیغه شانه هماهنگ نیست.

آیا برای شانه جدا شده نیاز به جراحی دارم؟

درد شانه، کبودی، تورم، ضعف و محدودیت دامنه حرکتی همگی نشانه‌های آسیب دیدگی شانه هستند. اگر از جایی سقوط کردید و روی شانه خود فرود آمدید یا ضربه مستقیمی دریافت کردید، ممکن است یا شانه جدا شده یا دررفته مواحه شوید. شانه جدا شده کشش یا پارگی رباط هایی است که استخوان ترقوه را به تیغه شانه متصل می کند که به آن مفصل AC گفته می شود. یکی از نشانه های مشخص شانه جدا شده، برآمدگی و تورم نزدیک انتهای استخوان ترقوه است.

عمل جراحی شانه جدا شده

برای بیمارانی که آسیب های شدیدی دارند که در آن رباط به طور کامل پاره شده و استخوان ترقوه به طور قابل توجهی از تیغه شانه جابجا شده است، ممکن است جراحی لازم باشد. بیماران با آسیب درجه III، که در آن تغییر شکل قابل مشاهده در ناحیه شانه وجود دارد، نیاز به ترمیم مفصل AC (آکرومیوکلاویکولار) دارند. در طول عمل، بهترین جراح دست و شانه در اصفهان رباط های پاره شده را دوباره به هم متصل می کند و با استفاده از پیچ، تراز استخوان ترقوه را با تیغه شانه باز می گرداند.

درمان درد شانه در اصفهان
ادامه مطلب

مراقبت های بعد از جراحی شانه

شانه جدا شده می تواند به شدت دردناک باشد و تمرکز درمان کاهش درد شانه و کتف است. کل دوره بهبودی ممکن است هفته ها تا ماه ها طول بکشد. عوارض ناشی از جدا شدن شانه نیز وجود دارد. بیماران ممکن است ماهها پس از آسیب همچنان علائم درد کتف را تجربه کنند. آرتریت همچنین می تواند در مفصل AC به دلیل آسیب ایجاد شود. برای به حداقل رساندن عوارض، حتماً دستورالعمل ها و توصیه های پزشک خود را دنبال کنید، از جمله اینکه چه زمانی باید ایمن به فعالیت های عادی خود بازگردید.

درمان خانگی دررفتگی شانه

آرتروز شانه و دررفتگی شانه از عوامل مهم علت درد شانه و کتف است. علاوه بر درمان های تخصصی پزشکی و درمان هایی در طب سنتی، درمان‌ های خانگی درد شانه برای تسکین و درمان این عارضه وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم. حتما باید در نظر داشته باشید، قبل از انجام اقدامات زیر باید با یک پزشک متخصص دست مشاوره کنید تا مبادا درمان های خود سر آسیب بیشتری به شما وارد کند.

 • توقف فعالیت هایی دردزا، یعنی هرگونه حرکت یا اقدامی که درد شما را افزایش می دهد، دوری کنید.
 • استفاده از داروهای ضد التهاب کم خطر که می بایستی با نظر پزشک مصرف شود.
 • استفاده از یخ برای تسکین درد شانه
 • استفاده از گرما برای تسکین درد شانه
 • استفاده از ماساژ در تسکین درد شانه، در شرایط حاد ماساژ می توان آسیب شانه را افزایش دهد، پس حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • استفاده از داروهای گیاهی در تسکین درد شانه و درمان فوری کتف درد در خانه موثر است.

بهترین جراح ارتوپد شانه در اصفهان

اگر شانه‌تان آسیب دیده است و فکر می‌کنید که ممکن است دچار جدا شدن شانه شده باشید، باید در اسرع وقت به بهترین دکتر متخصص دست و شانه در اصفهان یا به پزشک ارتوپد مراجعه کنید. پزشکان متخصص به شما این اطمینان را می دهند که آسیب شانه شما به سرعت و به طور کامل بهبود می یابد و تا حد امکان از عوارض بعدی جلوگیری می کنند. اکثر افرادی که دچار یکی از آسیبهای شانه هستند بدون هیچ عارضه ای بهبود می یابند. برای تعیین وقت ملاقات با جراح ارتوپد پنجه طلا دست، با شماره 09903900725 تماس بگیرید.

توصیه دکتر سلطانی فوق تخصص جراح دست

بیاد داشته باشید سایت رسمی دکتر فرهاد سلطانی هیچ گونه درمان پزشکی به مخاطبان خود ارایه نمی کند. انتشار مقاله درمان دررفتگی شانه و مراقبت خانگی بعد از انواع آسیب کتف صرفا جهت ارتقا دانش و آگاهی بیشتر شما مخاطب گرانقدر بوده است و به هیچ وجه توصیه درمانی نداده است. بهتر است برای درمان خوب و تشخیص سریع بیماری خود به پزشک متخصص مراجعه کنید تا بهترین نتیجه گیری را در سریع ترین زمان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *